Technologie

 

Druk offsetowy (konwencjonalny oraz UV Low Migration)

Druk płaski, wykorzystywany w produkcjach wielkonakładowych w których obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe za pośrednictwem cylindra pośredniego, który jest pokryty obciągiem.

Arka Druk

Druk cyfrowy

Metoda druku dla produkcji niskonakładowych przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera bez użycia nośników pośrednich oraz form drukarskich.

Drukowanie na foliach PET oraz PCV

Zadruk na podłożach niewsiąkliwych, który zapewnia technologia druku UV poprzez natychmiastowe utrwalenie farby za pomocą promieniowania UV.

Sztancowanie (także wykrawanie)

Czynność introligatorska polegająca na wycinaniu z arkusza (lub stosu arkuszy) papieru, kartonu, tektury lub innego podobnego podłoża pożądanego kształtu wyrobu poligraficznego za pomocą formy wykrawającej tzw. wykrojnika.

Arka Druk

Kaszerowanie

Proces ten polega na uszlachetnianie wyrobu papierniczego poprzez oklejanie cienkim papierem (niezadrukowanym lub zadrukowanym) papieru znacznie grubszego, kartonu, tektury falistej itp. w celach dekoracyjnych lub technologicznych. Opakowania kaszerowane należą do elity opakowań.

Charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością, doskonale zabezpieczając wyroby np. podczas transportu i magazynowania przy zachowaniu pełni walorów estetycznych druku offsetowego.

Cechą odróżniającą opakowania kaszerowane, pudełka kaszerowane jest możliwość zastosowania oklein ozdobnych, łączonych z wysokiej jakości tekturą falistą. Zastosowane surowce pozwalają uzyskać niepowtarzalny charakter wyrobów, nadając im znamiona ekskluzywności.

Arka Druk

Przetłaczanie

Uwypuklanie określonych elementów graficznych na arkuszu za pomocą tłoczników zamontowanych w desce do przetłaczania lub wykrojniku.

Kalandrowanie

Przetłaczanie całych arkuszy kartonu za pomocą odpowiednich wałków. Możliwe nadanie arkuszom np. efektu skóry lub płótna.

Flokowanie

Nanoszenie strzyży tekstylnej w określonych miejscach arkusza poprzez zadruk klejem za pomocą sita oraz tunelu elektrostatycznego.

Arka Druk

Klejenie wielopunktowe i składanie

Nanoszenie kleju w odpowiednich miejscach oraz składanie kartonika przy pomocy maszyny składająco – sklejającej w celu umożliwienia szybkiego zapakowania produktów.

Folia mat / błysk / soft touch

Nadawanie za pomocą przyklejania na arkusze folii określonych efektów np. mat, błysk, struktura, efekt zamszu itp. tworząc dodatkową barierę przed czynnikami zewnętrznymi.

Hot stamping (także termodruk)

Technika druku z użyciem folii hot-stampingowej i matryc wypukłych wykonanych z materiału przewodzącego ciepło. Po zetknięciu rozgrzanej matrycy z folią klej aktywizuje się w miejscach odpowiadających rysunkowi na matrycy i wraz z odpowiednim fragmentem pozostaje na drukowanej powierzchni.

Arka Druk

Lakier wypukły (także 3D)

Lakierowanie przy pomocą sitodruku, który pozwala na położenie bardzo dużej ilości lakieru w określonym miejscu, gdzie po utwardzeniu lampami UV otrzymujemy efekt uwypuklenia bez konieczności procesu przetłaczania.

Lakier hybrydowy (także skóra pomarańczy, dripp-off)

Lakierowanie in line za pomocą wieży offsetowej oraz wieży do druku flexo gdzie po nałożeniu się dwóch lakierów następuje szereg reakcji chemicznych w skutek których otrzymujemy chropowatą powierzchnię.

Lakier Soft Touch

Lakier nadający powierzchniom aksamitną strukturę, nanoszony za pomocą wieży fleksograficznej. Występuje możliwość lakierowania podłoży wsiąkliwych jak i niewsiąkliwych.

Lakier błysk / mat

Lakiery nadające powierzchniom efekty głębokiego matu i wysokiego połysku w technologii UV oraz niskiego połysku oraz półmatu w technologii konwecjonalnej.

Skontaktuj się z nami

 

Masz pytania odnośnie technologii druku? Potrzebujesz wyceny wykonania opakowania dla Twego produktu? Napisz do nas, na wszystkie pytania odpowiadamy w ciągu 24 godzin lub szybciej.

Adres:

ARKA-DRUK Sp. z o.o.
ul. Cukrownicza 1
18-100 Łapy

Tel:

(85) 67 55 793  Unia  Informacje o projektach unijnych


EU logo
EU logo
EU logo
EU logo